0542 205 5046
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zemin Koruma ve Paspas Sistemleri

Zemin Koruma ve Paspas Sistemleri
Cilalanmış Mermer ve Granit Yüzeylerinizi Zeminlerinizi Nasıl Korursunuz?

Cilalanmış mermer ve granit zeminlerinizin yapısı bozulmadan uzun yıllar kaliteli ve ışıl ışıl olmasını istiyorsanız mermer ve granir zeminlerinizi çok iyi korumalı ve bakımını sürekli yapmanız gerekir. Mermer ve Granit zeminlerinizi korumaya binanızın dışından başlayarak en içeriye kadar girebilirsiniz unutmayınki binanızın dışındaki pisliği en aza indirmezseniz mermer ve granit zeminlerinizi korumak sizin için çok masraflı ve zahmetli olacaktır.

 1. Mümkünse binanıza çift kapıdan giriş yaptırtın. Binaya önce bir kapıdan sonra diğer kapıdan girilsin.
 2. Binanızı korumaya dışarıdan başlayın ve aşağıdaki 3lü paspas sistemini uygulayın.
 3. Paspas Sistemleri: Binanızın dışında yaklaşık 3-4 adımı kolayca atabileceğimiz (en az 2,5 metre) bir dışa paspas olması gerekir.
 4. Binanızın içinde orta kısımda (iki Kapı Arasında) dışa koyacağınız paspas boyunda fakat orta paspas özelliklerinde bir paspas olması gerekir.(Firmamızdan bu konuda ücretsiz destek alabilirsiniz.)
 5. Binanızın içinde ikinci kapının önünde iç paspas özelliklerini taşıyan boyut olarak en az yukarıdakiler kadar olan bir paspas olması gerekir. Bu paspas sistemi hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı tıklayınız.
 6. İç kapıda veya orta kapıda hatta her ikisinde de hava perdesi olması böylece dışarıdan toz girmesini engellersiniz.
 7. Binanızın zemin temizliğini yaparken kullanacağınız ekipmanlar ve kimyasal çok önemlidir. Zeminlerinizin çizilmesini istemiyorsanız,
 8. Zemin temizliğinde makine kullanıyorsanız makine altına fırça kullanmak yerine beyaz zemin temizleme parlatma pedi veya keçesi kullanabilirsiniz.
 9. Zemin temizliğinde kullanacağınız kimyasal mutlaka nötr bir pH derecesinde olmalıdır. Aynı zamanda durulama gerektirmeyen özellikte olmalıdır (Marc-Fabulloso vb.)
 10. Zemin temizliğinde kullanılan kimyasallar mutlaka cila katkı maddesi içermelidir. Bunun için cilalı yüzey bakım ve onarım maddesi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 11. Zemin temizliği aralıklarınızı biraz daha kısaltın mesela günde en az iki kez zeminlerinizi uygun yöntemlerle temizleyiniz. (Islak ve Kuru Paspaslama İnceleyiniz.)
 12. Uygun aralıklarla zeminlerinize Odipar kristalize mermer cilası atınız. Zemindeki insan trafiğine bağlı olarak yılda en az 2 kez bu tekrarı yapınız.

Örnek Bir Kapı Girişi

Bazı Örnek Paspas Çeşitleri

PVC Çerçeveli ve Tekstil Görünümlü. Orta yoğunluktaki trafik hacmi için tercih edilebilir. Daha çok iç mekan uygulamaları için tercih edilmesinden ötürü kumaş paspas içerir.  Vinil sırt yüzeyi serbest duran uygulamalar için uygunluk teşkil eder. Bu paspasların kullanım maksadı daha ziyade ikinci aşama temizlik  vazifesi görevi görmesidir. İkinci aşama paspası olarak kullanılması durumu  ve yapısı itibariyle temizlemesi kolaydır. Paspas veya rulo biçiminde kullanılabilir. Fazla suyu emmek için büyük lifler barındırır. Kareli desende dizilmiştir. Zeminleri kirden korumak ve paspas hareketini azaltmak için sağlam vinil sırtı vardır.Restaurant, AVM ve holding binalarının iç mekanlarında kullanılır.

Z Dokulu-Altı Açık. Yoğun trafiği olan mekanlar için uygundur. Sırtsız bir vinil paspas, dışarıda ve/veya gömme yuvalarda kullanılmak için oldukça uygundur. Yoğun trafiğe dayanacak şekilde yapılmış olan kalın ve dayanıklı paspasından memnun kalacaksınız. Kenarları sivri olup, mükemmel kir ve su giderme için sürtünme işlevi görür. Sırtsız yapısı, kir ve nemin kolay temizliğe imkan sağlaması için kendi içinden geçmesini sağlar. Açık Z- ağ yapısı, çok yüksek miktarlarda toprak, kum, taş vb  giderir, tutar veya gizler. Sağlam bir yapıya sahip olması tekerlekli ve ağır yüklü araba trafiğine dayanmasını sağlar.Temizliği kolaydır.Kayma direnci yüksektir. Serbest veya rulo halde mevcuttur. Özellikle Alışveriş merkezlerinin giriş kısımlarında kullanılır.

Siyah, Kahverengi, Mavi, Yeşil, Gri,Kırmızı renk seçenekleri vardır. Restaurant ve holding binalarının giriş kapısının önüne konularak kullanılır.Yoğun trafik hacmi için uygundur. Sivri kenarları, mükemmel kir ve su giderme için sürtünme eylemi sunar.Açık Z- ağ yapısı, çok yüksek miktarlarda toprağı giderir, tutar ve gizler. Araba trafiğine dayanır. Kayma direnci yüksektir. Temizlemesi kolaydır. Serbest duran paspaslar olarak veya rulo halinde mevcuttur.

Tekstil dokulu, Alüminyum çerçeveli paspaslar kiri ve rutubeti alabilen mükemmel yapıya sahip olup aynı zamanda genel görünümü bozmayan özelliğe sahiptir. Optima serisi, Aqua serisinin benzersiz özelliklerini taşıyan şeritlerden oluşur. Bu özellikler nem ve rutubetin emilmesini sağlarken alüminyum yapı kirin kazınmasını sağlar. Holding, Plaza, Otel, Tiyatro, Sinema Salonları ve AVM binalarının giriş kapısının önüne konularak kullanılır.


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.