0542 205 5046
Sosyal Medya Hesaplarımız

Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

Islak Kuru Vakum Makinesi Tamiri

 


Islak Kuru Vakumlar İçin Bazı Arıza Sebepleri

Islak kuru vakum makinelerinde en çok dikkat etmeniz gereken faktörlerin başında filtre temizliği yer alır. peki ıslak kuru vakum makinemizi ve filtreyi nasıl koruyacağız.

Islak Kuru Vakum Makienesiyle sıvı çektireceksek mutlak suretle filitresini çıkartmalıyız aksi halde filtre ıslanacak ve gözeneklerinden hava geçirmez hale gelecek bu sayede ise Islak Kuru Vakum makinesi motorları çalışırken boğulacak ve yanacaktır.

Islak Kuru Vakum Makienesiyle toz vakumlatacağımız zaman ise mutlak suretle makinenin içerisinde filtresi takılı olması gerekir. aksi taktirde Islak Kuru Vakum Makienesiyle emdirdiğiniz tüm tozlar motorların içine girecek ve vakum motorlarını yakacaktır

Islak kuru vakum makinesindeki filitreyi her gün iş bitiminde kesinlikte temizleyiniz. filitre temizliğinde kesinlikle su kullanmayınız ya başka bir süpürge yardımıyla filitre tozunu emdirin ya kompresör yardımıyla filitreye hava tutarak temizleyin yada yumuşak bir cisimle filitreye vurarak silkeleme yöntemiyle temizleyin.

Islak Kuru Vakum Makienesiyle işiniz bitince tüm aksesuarlarını makinenizden çıkarıp makineyi ve aksesuarları temizleyiniz..

Yaz günlerinde Islak Kuru Vakum Makienesini güneşten koruyunuz ve makinenizi hortumundan tutup taşımayınız makinenizi taşırken taşıma arabasını kullanınız. yoksa hortumunuz kopar.

Islak Kuru Vakum Makienesine hiçbir suretle köpük vakumlatmayınız çünkü köpük kaldırma kuvveti olmadığı için makine şamandırasını devreye sokmayacaktır böylece makinenizin vakum motorlarına köpük temas ederek makine motorlarını yakacaktır.

Islak Kuru Vakum Makienesiyle İllaki köpük çektirmem gerekiyor derseniz makineyi kullanmadan evvel kirli su kazanına bir su bardağı çamaşır yumuşatıcısı atınız(Yumuşatıcının köpüğü öldürme özelliği vardır) ve makine şamandırasının bulunduğu şamandıra kafesine bayan çorabı geçirip makinenizi kontrollü bir şekilde kullanınız.


Yasal Uyarı 
Bu web sitesi içeriğindeki yayıncı hakları korunmuştur. Bu web sitesinde yer almakta olan görüntülerin, grafiklerin, görsellerin, ses dosyalarının, metinlerin ve animasyonların yalnızca ekran üzerinde izlenmesi dışında saklanmasına, kopyalanmasına, değiştirilmesine ve çoğaltılmasına izin verilmemektedir.